niedziela, 23 marca 2014

79. Berecik dla małej damy

Nakręcona przez Munie na szydełkowanie, spontanicznie wydziergałam wiosenny berecik dla mojej Majeczki. Dziś miał premierę na spacerze.


Nie obyło się bez prucia, ponieważ dysponowałam tylko schematem z opisami po japońsku i szczerze powiedziawszy kompletnie nie wiedziałam, jakie berecik powinien mieć wymiary na poszczególnych etapach robótki, by potem obwód był idealny.
Wzór na berecik znalazłam na blogu "Dolce Vita" prowadzonym przez Dorotkę - polecam :)
Dla zainteresowanych link do schematu.MATERIAŁY:
WŁÓCZKA:   Sirdar - Country Style (50g/155m)
                        KOLOR - różowy 45% akryl 40% nylon, 15% wełna
SZYDEŁKO  4,00 mm
Zużyłam cały motek i do mojego licznika dopisuję 0,155 km.

Włóczka darowana, więc jedyny koszt to poświęcony czas. Skład włóczki nie jest zbyt szlachetny ale mimo sztuczności broni się. Ogólnie jest sztywna, ale nie podgryza.
Mam w planach zrobić kolejną, z bardziej naturalnych włókien, przyjaznych dziecku.

I jeszcze ostatnie zdjęcie - berecik w trakcie dziergania.Na koniec zapraszam Was jeszcze na mój drugi blog, gdzie przygotowałam post z tutorialem, w jaki sposób wydziergać OWL GRANNT SQUARE

Dziękuję za każdy ślad obecności pozostawianym pod moimi postami :)
Aureliomyszkoszara: Dziękuję za komplementy dla sweterka :)
Wiolu B: Ta kartka jak tylko się wyłoniła z koperty po prostu mnie zachwyciła. Zobaczyłam oczami wyobraźni ten wzór nie tylko wydziergany ale również wyhaftowany xxx.
Kasiu: Będą szarości, ja też się nie mogę doczekać, trochę się oczywiście rozpraszam wszystkim dookoła, zresztą jak widać na załączonym obrazku, ale mam nadzieję, że szybko skończę.
Muniu: Dzięki za inspirację do chwycenia szydełka :)
Deilephila: Trzymaj kciuki mocno, będzie mi potrzebne takie wsparcie. :)

2 komentarze:

  1. świetny berecik Ci wyszedł! wiesz, też mam już ten schemacik u siebie zapisany, tylko okazji do wypróbowania nie było :) no i wiadomo, że czasem ciężko dopasować wielkość robótki do schematu - w końcu każdy może dysponować raz, że inną włóczką/szydełkiem itp. a dwa innym rozmiarem :)
    pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń